טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים ללא תרופות

בשנים האחרונות הפרעת קשב וריכוז מאובחנת יותר ויותר אצל ילדים ויש הסבורים כי קרוב ל- 10% מהילדים סובלים ממנה. אבל לא כך היה המצב בעבר.

עד לפני עשורים לא רבים, לא הכירו בקיומה של הבעיה, וכל המאפיינים הנלווים אליה כגון תנועתיות יתר, קושי להתרכז ולכן קושי בהכנת שיעורי בית או בקריאה, איחורים מרובים, פיזור דעת וחוסר שימת לב לפרטים – כל אלה יוחסו למאפיינים אישיים ונטיות של הילד, כגון עצלנות, חוסר אכפתיות ואפילו רמת אינטליגנציה נמוכה.

כתוצאה מכך, היום מסתובבים מבוגרים הסובלים מההפרעה ואשר מעולם לא אובחנו.

אותם אנשים מבוגרים המתמודדים עם אתגרים תעסוקתיים ועם חיי משפחה וחברה, עלולים לחוות קושי גדול בהרבה בהשוואה לאחרים ולהאשים את עצמם בחוסר יכולת, או בחוסר רצינות.

אנשים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז במשך עשרות שנים עלולים לפתח עקב כך תחושות ורגשות קשים של קוצר רוח, חוסר יכולת הכלה, כעס והאשמה עצמית, ביטחון עצמי נמוך, בושה ותחושת חוסר אונים. כל אלה עלולים להחריף עד כדי שקיעה בדיכאון או הימנעות מעשייה ועקב כך – חוסר מיצוי עצמי, החמצה עקבית של הזדמנויות ועיכוב ההתפתחות והצמיחה האישית .

הבשורות הטובות הן, שניתן לטפל בבעיה גם בגיל מבוגר.

בת אל חזן, מטפלת בשיטת שלושת הממדים, מתמחה באבחון ובטיפול בבעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים ואצל ילדים.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז בשיטת שלושת הממדים

ייחודיותה של השיטה היא ביכולתה לעקור את הבעיה מן השורש ולהביא לריפוי מלא שלה, בניגוד לשיטות רבות אחרות (כולל טיפול תרופתי), המטפלות רק בסימפטומים ולא פותרות את הבעיה עצמה.

נקודת המוצא של השיטה, היא ראייה הוליסטית של האדם וחיבור בין גוף ונפש והיא נשענת על ידע ועל פרקטיקה המשלבים 3 תורות:

  • הפסיכולוגיה – תהליכים נפשיים המתקיימים בתת המודע ומעצבים את תודעת המטופל. כאן בעצם מדברים על כל התפיסות שאנו מגבשים במשך חיינו לגבי מי אנחנו, מה אנו שווים, מה אנו מסוגלים או לא מסוגלים לעשות, מהן הנטיות הטבעיות שלנו, עד כמה אנו אהובים, ועוד מאות רבות של הגדרות חשיבתיות מסוג זה.
    התפיסות שאנו מחזיקים בהן מייצרות בנו רגשות – חיוביים או שליליים, כלפי עצמנו וכלפי העולם.
  • הרפואה הסינית – תורת המרידיאנים – תעלות דרכן עוברת בכל גופנו אנרגיית החיים. כשהתעלות נחסמות והאנרגיה מפסיקה לזרום בחופשיות ומצטברת באזורים מסוימים – נוצרות המחלות למיניהן. למעשה, מחלה היא ביטוי גופני לחסימה אנרגטית שנוצרה בעקבות תהליכים לא בריאים בתת המודע, דוגמת אותם מחשבות ורגשות שליליים.
  • הפיסיקה – אל חוקיה כפוף גם גוף האדם, המהווה חלק מן הטבע. בעזרתה אנו מבינים, בין השאר, גם את אופן הזרימה של אנרגיה, את ביטוייה השונים ואת ההשלכות שיש להצטברותה.

קליניקה לטיפול במגוון הפרעות בשיטת שלושת הממדים

שמי בת אל חזן ואני מתמחה בטיפול בקשת של בעיות ומצוקות.

תפקידי לאבחן את שורשי הבעיה ולהוליך אתכם בדרך לריפוי מלא שלה, באמצעות עבודה תודעתית.

כל הכלים לריפוי כבר נמצאים בידכם ומה שנותר הוא – לגלות אותם ולעשות בהם שימוש נכון.

הנכם מוזמנים ליצור קשר לתיאום פגישה ראשונית:

בטלפון:   054-244-4457

באימייל:  batel@batelhazan.co.il

בטופס פנייה בעמוד "צור קשר" באתר

Share:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Table of Contents

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן