טיפול רגשי אצל ילדים

טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי בילדים מסייע להם להוריד את ההגנות והמסכות וההגנות ולהעלות בפני המטפל או המטפלת את הדברים שמציקים ומטרידים אותם ללא שיפוטיות, במהלך הטיפול הרגשי, מעניקים לילד תחושת ביטחון שהוא יכול לפתוח את הלב אל המטפלת היושבת מולו. הילד והמטפלת כורתים ברית המאפשרת לילד לספר את הבעיות והסיפור שלו ללא פחד ולהיעזר באשת מקצוע שיש לה את הכלים על מנת להתוות לו את הדרך לצאת לתהליך של התמודדות עם הקשיים.

למידע נוסף לחצו כאן

טיפול רגשי אצל ילדים – מתי כדאי לפנות?

טיפול רגשי מומלץ לילדים כאשר ההורים מזהים שהילד או הילדה מתמודדים עם מצוקה רגשית גדולה או שהתפקוד שלהם נפגע. חלק מהילדים נהנים מרמות גבוהות של עמידות נפשית וחוסן ואז, לא תמיד יש צורך בטיפול רגשי, כאשר יש תמיכה הורית ניכרת, יחד עם ליווי של נטפל רגשי, ניתן להביא לשיפור ניכר ולפתרון הבעיות.

תקופת הילדות יכולה להיות תקופה לא קלה עבור ילדים ומתבגרים העלולים לסבול עם קשיים רבים, המצבים הבאים עלולים לרמוז על כך שכדאי לפנות לעזרה מאיש מקצוע:

 • הפרעות קשב וריכוז – קשיים בתפקוד או ריכוז בבית הספר או בגן על רקע של הפרעת קשב וריכוז.
 • התבודדות ודיכאון
 • מצוקה רגשית
 • קשיים חברתיים – היעדר של מיומנות חברתית שאינה תואמת את גילו הכרונולוגי של הילד
 • פחדים וחרדות – גם למבוגרים יש פחדים, אך הם שונים באופיים מאלו של הילדים, הפחדים השכיחים אצל ילדים קטנים יותר הם: פחד מלהיות לבד פחד מחושך, פחד מחיות ועוד.
 • התקפי זעם ואלימות – הילד מפגין בעיות התנהגותיות שונות כגון: הפרעות במסגרת החינוכית, חוסר גבולות, אלימות פיסית או מילולית, קשיים בשליטה עצמית ואף התקפי זעם.
 • עצב
 • התבודדות ודיכאון – מצב רוח ירוד של הילד או הנער, היעדר עניין בפעילויות התואמות את גילו.
 • רגרסיה – נסיגה מתמשכת בתפקוד היומיומי של הילד מעידה פעמים רבות על קושי רגשי. אצל ילדים צעירים נפוץ למדי מצב של רגרסיה לשלבים התפתחותיים מוקדמים היכולים להתבטא בהרטבה בלילה במיטה או חזרה לאכילה מבקבוק.
 • לקויות למידה
 • הפרעות אכילה
 • קשיים בשינה – ילדים שלא נרדמים לבד, מתעוררים באמצע הלילה או עוברים למיטת ההורים, חלומות מפחידים ועוד.טיפול רגשי אצל ילדים

איך לבחור מטפל רגשי לילדים?

קיימים מספר סוגי טיפול רגשי לילדים, אך מה שחשוב יותר מהכול  הוא הקשר שנוצר בין הילד ומטפל, חשוב מאוד שתהיה כימיה טובה ביניהם, זהו אחד המרכיבים החשובים ביותר להצלחתו של טיפול רגשי. כמו כן חשובה מאוד המעורבות והקשר של ההורים עם המטפל.

אין עוררין על כך שכול ההורים מעוניינים להיות ההורים הכי טובים שאפשר ולגדל את ילדיהם בצורה הכי טובה שאפשר, אך המציאות טופחת לא פעם פנינו ואנו חווים קשיים שונים (לימודיים, התפתחותיים, רגשיים, חברתיים וכו'). פעמים רבות ההורים מוצאים את עצמם אבודים ולא יודעים כיצד להתמודד עם הקשיים והבעיות ולא יודעים האם יש צורך בטיפול לילד או שמא זאת רק בעיה חולפת. על מנת לנסות להתגבר על הקשיים מומלץ לפנות למטפל מקצועי, אשר יוכל בפגישת היכרות לאבחן האם מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בילד והאם הוא זקוק בכלל לטיפול רגשי.

טיפול רגשי לילדים – המלצות לטיפול

בטיפול רגשי אנו מנסים יחד להגיע לשורש הקשיים, עולמם הרגשי של ילדים הוא עדין מאוד, והפירוש שלהם לעולמנו מושפע רבות מההורים ומהחוויות שהם צוברים במשך השנים מול החברה ומתפרשים בתודעתם בצורה שונה לחלוטין מאדם בוגר.

מאיזה גיל אפשר להתחיל בטיפול רגשי?

טיפול רגשי מתאים בכל גיל, בגילאים קטנים הטיפול הרגשי נעשה בתיווך של האם.

טיפול רגשי בילדים מהווה מקום מכיל ובטוח ומכיל עבור הילד בו הוא יכול לבטא את הרגשות והקשיים המעסיקים אותו. טיפול זה יכול להיות דרך שיחה, ציור, ומשחק. המטפל הרגשי מלווה את הילד או הילדה ומסייע לעצב את מה שעומד בבסיס התסמינים שגורמים לבעיות.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על טיפול רגשי לילדים, מחיר הטיפול, אורכו ופרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר לטלפון נייד: 054-2444457 או צרו קשר כאן.

Share:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Table of Contents

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן