דרכי טיפול בהפרעות קשב וריכוז

טיפול לא תרופתי בהפרעות קשב וריכוז

טיפול בהפרעות קשב וריכוז – טיפולים חלופיים לטיפול התרופתי

הפרעות קשב וריכוז הן מההפרעות ההתפתחותיות הנפוצות כיום בקרב ילדים. אצל מבוגרים, השיעור נמוך יותר, מאחר שבחלק מן המקרים ההפרעה מתמתנת עם הגיל ולעיתים אף נעלמת. מעבר לכך, חלק מהמבוגרים הסובלים ממנה מצליחים לסגל לעצמם הרגלים ודרכי התמודדות עם השנים, אשר הופכות אותה לברת שליטה במידה כזאת או אחרת, כך שלא תמיד קל לזהותה – בעיקר אם לא אובחנה מעולם.

מדובר על הפרעה הנובעת, ברוב המקרים, ממרכיב עצבי המשולב עם מרכיב רגשי וגם כיום, כשקיימת מודעות מאד גבוהה לנושא, עדיין אין כלי אבחוני מובהק, או בדיקה רפואית מדויקת והאבחון נעשה באמצעות שאלונים על ידי איש מקצוע שהוסמך לכך, הערכה פסיכולוגית והתפתחותית וכן, על ידי שלילת קיומן של בעיות אחרות, פיסיות או נפשיות העלולות להציג סימנים דומים.\\

ההפרעה מסווגת לשתי קטגוריות עיקריות:

 • ADHD – הפרעה המשלבת קשיים בקשב וריכוז בשילוב עם היפראקטיביות, או, בשמה המלא באנגלית:
  Attention Deficit Hyperactivity Disorder.
 • ADD – אותה הפרעה, ללא גורם ההיפראקטיביות, ובשמה המלא: Attention Deficit Disorder.

ילד, או מבוגר הסובל מההפרעה חווה קשיי תפקוד במישורים רבים: ישיבה או שהייה ממושכת במקום אחד (בכיתה או במשרד), הכנת שיעורי בית, קריאה, השתלבות בשיחה או במשחק, שינה (קשיי הירדמות והתעוררויות מרובות), חוסר שימת לב לפרטים, נטייה לשכוח ולאבד חפצים, ועוד.

כל אלה עלולים לגרור בעיות נוספות כגון קשיים בלימודים, קשיים חברתיים ורגשות קשים כגון כעס, תסכול, אשמה, בושה, ערך עצמי נמוך, ואף דכאון או התנהגות אלימה.

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

דרכי טיפול בהפרעות קשב וריכוז הן מגוונות אך כיום, גם הטיפול התרופתי וגם סוגי הייעוץ למיניהם אינם יודעים לרפא את הבעיה, אלא, מטפלים רק בסימפטומים שלה וממתנים אותם (תרופות), או מציעים כלים להתמודדות עמן (לדוגמא, טיפול התנהגותי בהפרעות קשב וריכוז).

שיטת שלושת הממדים מציעה טיפול אלטרנטיבי בהפרעות קשב וריכוז – טיפול לא תרופתי בהפרעות קשב וריכוז, אשר יכול להביא לריפוי ממשי של הבעיה ולעקירתה מן השורש.

השיטה רואה בתודעת המטופל את המקור לבעיה, מתוך הבנה, שתהליכים בלתי מודעים הפועלים מתחת לפני השטח, כגון, רגשות, מחשבות ואמונות שהאדם מפתח במשך חייו לגבי עצמו ולגבי כל הסובב אותו, עלולים לפעול לרעתו ולייצר תודעת מחלה.

למעשה, אותם תהליכים בלתי מודעים – הם שבונים את המציאות של הבעיה ובדיוק כפי שהם הסיבה להיווצרותה, כך הם גם המקור להחלמתה.

מאחר והתודעה משפיעה על כל האספקטים בחייו של האדם ואחראית למציאות בה הוא חי, הרי שהיא באה לידי ביטוי גם בפן הפיסי (הגופני), גם בפן הרגשי וגם בפן הנפשי.

מתוך ההכרה הזו, שיטת שלושת הממדים מבוססת על שלוש הצלעות הבאות:

 • הפסיכולוגיה – התורה שמדברת על אותו רובד תת מודע, הסמוי מן העין אך מעצב את תחושותינו והתנהגותנו.
 • הרפואה הסינית – שמלמדת על המרידיאנים – רשת של ערוצי אנרגיה הפרושה בכל גופנו ודרכה זורמת אנרגיית החיים – הצ'י. כאשר הזרימה היא חופשית, מושג איזון המביא לרווחה פיסית, נפשית ומנטלית.
  התהליכים המתרחשים בתת המודע עלולים ליצור חסימות בערוצים הללו ולגרום לחסימה אנרגטית. חסימה כזו, תבוא לידי ביטוי בצורת בעיה או מחלה נפשית או גופנית. כאן נכנסת לתמונה הצלע השלישית –
 • הפיסיקה – מדע העוסק בחוקי הטבע, החלים על כל כולנו ועל כל הסובב אותנו. בין השאר, הוא מדבר גם על חוק שימור האנרגיה ועל האופן בו אנרגיה נשארת קבועה אך יכולה לשנות צורה ולהתבטא באופנים שונים.
  משמעות הדבר, שרגשות שליליים או מחשבות ואמונות מעכבות, הם בעלי מטען אנרגטי העלול להיות מומר לבעיות מוחשיות: מחלה, התנהגות בלתי מותאמת, תזזיתיות ותנועה מוגברת ועוד.
  כמו כן, חסימה אנרגטית של המרידיאנים, גורמת להצטברות של אנרגיה באזורים מסוימים בגוף (באותו מקום בו נמצאת החסימה) ועקב כך – להפרת האיזון ולהופעת מגוון בעיות.

מטפלים בשיטת שלושת הממדים מציעים טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ואצל מבוגרים כאחד, על ידי אבחון תהליכי התת מודע, ההשפעות הגופניות והנפשיות שלהם, ולבסוף – עבודה משותפת עם המטופל על שינוי התהליכים הללו והמרתם בתהליכים בריאים יותר, המאפשרים ריפוי אמתי.

בת אל חזן – מטפלת בבעיות קשב וריכוז

כאקדמאית בתחום מדעי ההתנהגות, התנסיתי בעצמי במגוון טיפולים לאורך השנים.

הטיפול היחידי שהביא אותי לפריצת דרך ממשית ואפשר עבודת עומק שהביאה לתוצאות מהן אני נהנית עד היום, היה הטיפול בשיטת שלושת הממדים.

מבחינתי, לא היתה כל אפשרות אחרת מלבד ללמוד את השיטה ולהפוך למטפלת בעצמי.

היום, אחרי טיפול במגוון בעיות, אני יודעת מעבר לכל ספק, שהטיפול מרפא ומצליח להביא את מטופליי לחיות חיים מלאים, חיים של עשייה ושל צמיחה בכל מישורי החיים.

אני מתמחה ב:

 • טיפול רגשי
 • הפרעות קשב וריכוז
 • טיפול במחלות כרוניות
 • חרדות
 • העצמה אישית
 • ביטחון עצמי נמוך

אני מזמינה אתכם לגלות יחד איתי את השביל אל נבכי התודעה שלכם ולחולל שינוי ממשי.

ניתן לתאם טיפול פנים אל פנים בקליניקה בפתח תקווה, או, טיפול מרחוק בשיחת וידאו.

 צרו קשר ב:

טלפון:   054-244-4457

אימייל:  batel@batelhazan.co.il

בטופס פנייה בעמוד "צור קשר" באתר

Share:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Table of Contents

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן