טיפול בביטחון עצמי

מה הסיבות לביטחון עצמי נמוך?

החוויות במשך חייו של אדם הן המקור המרכזי לעיצוב ההתפתחות הרגשית שלו וההערכה העצמית כלפי עצמו. החוויות במהלך החיים (השליליות והחיוביות) שכל אדם חווה מייצרות גישות מסוימות כלפי ה'אני העצמי'.  כך יכולה להיווצר התייחסות חיובית אשר תפתח רגשות בריאים של הערך העצמי, אך יכולות להיווצר גם גישות שליליות ההופכות לרגשות שליליים וחוסר בביטחון עצמי.

למידע נוסף לחצו כאן
שנות הילדות המוקדמות, הן חשובות ביותר, מכיוון שההורים מהווים פעמים רבות את ההשפעות החשובות ביותר בחייו של כל ילד על בטחונו העצמי והערכתו העצמית, שכן הם המקור החזק ביותר עבור הילד לחוויות שליליות או חיוביות. מחקרים רבים מראים  שנתינת אהבה בלתי-אמצעית ולא תלותית, הם דוגמא לחשיבות העצומה שהילד יתפתח עם חושים בריאים והבנה שמכבדים אותו ומטפלים בו. החוויות הבסיסיות הללו מתפתחות מאוחר יותר למישורים שונים בחייו של הילד, ומשפיעות מאוד על מידת הבטחון העצמי שלו בעתיד.

החוויות בתקופת הילדות הן שתורמות במידה רבה לבניית בטחון עצמי גבוה, כאשר הילד מרגיש שהסביבה מקשיבה לו, הוא חש שמדברים אליו בכבוד ובגובה העיניים, הוא מקבל את מלוא תשומת הלב הראויה וגם את החיבה והאהבה שהוא ראוי לה. הילד שם לב שרואים את הצלחותיו וגם שמקבלים את הטעויות שלו. החוויות התורמות להתפתחות בטחון עצמי נמוך כוללות בדרך כלל, ביקורת הנאמרת לילד באופן תדיר, התעללויות פיזיות, מיניות או רגשיות, התעלמות ממנו, לגלוג על מעשים או דברים שהוא אומר, לפעמים גם העמדת דרישות או סטנדרטים גבוהות מדי עלולים ליצור ביטחון עצמי נמוך.

אם אתם שואלים את עצמכם את השאלות: למה אף אחד לא מעריך אותי? למה אני לא אוהב את הגוף שלי? מה הסיבה שאיני מצליח בלימודים, בזוגיות במקום העבודה? אתם כנראה סובלים מביטחון עצמי נמוך.

טיפול בביטחון עצמי

האם יש טיפול בביטחון עצמי נמוך?

בטיפול בביטחון עצמי אנו מנסים להגיע לשורש הבעיה באמצעות התת מודע שגרם לסימפטום הנמצא כרגע במודעות שלנו ומשתדלים לפרק את הפירושים הלא בריאים, והופכים את הפירוש לנכון ובריא. בסוף התהליך, האדם הסובל מחוסר ביטחון עצמי, מאמץ באופן טבעי את השקפת עולם בריאה ונכונה יותר ואיתה הוא יוצא אל מול העולם, בעיית חוסר הביטחון נעלמת ומתמוססת.

ביטחון עצמי הוא אחד הכלים החשובים ביותר בנפש האדם שעוזרים לו לבנות את הצלחתו ועתידו. כאשר אדם מאמין בעצמו הוא בונה ביתר קלות את הצלחתו.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על טיפול בביטחון עצמי, אתם מוזמנים להתקשר לטלפון נייד: 054-2444457 או צרו קשר כאן.

Share:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Table of Contents

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן