טיפול רגשי בבית

טיפול רגשי בבית

בטיפול רגשי אנו מטפלים במצוקות הנפש, בקשיים המתעוררים אצל כל אחד מאיתנו במשך החיים, בדידות, פחד, חרדה, עצב, ריקנות ודיכאון, לעתים אנו נדרשים גם להתמודדות עם דימוי עצמי נמוך או טראומות שונות. בתהליך טיפול רגשי המטרה שלנו מוגדרת בדרך כלל ע"י המטופל, והדרך להשיג אותה היא על פי רב באמצעות יצירת הכרות מעמיקה עם האדם המטופל בחינת הרגשות לעומק וניסיון להבין כיצד ניתן לעזור למצוא דרכים חדשות על מנת לנהל רגשות אלו בצורה נכונה. ההתנהגות והמחשבות שלנו הן המקור לרגשות והמחשבות, הנתיב לטיפול רגשי יכלול את חשיפת הכוחות הסמויים והגלויים והיכולות של המטופל להעלות אותם למודעות. ההבנה של דפוסי ההתנהגות ומקורותיהם יגרמו ליצירת השינוי הרצוי.

למידע נוסף לחצו כאן

כיצד מתבצע טיפול רגשי?

טיפול רגשי למבוגרים או לילדים מתבצע בדרך כלל בדיאלוג בין המטפל והמטופל, אך יכול  להתבצע גם בצורות רבות אחרות אשר לא בהכרח מילוליות (דרמה, טיפול באמנות, תנועה ועוד). דרך הטיפול שלי היא שיטת שלושת הממדים, זאת שיטה המשלבת מספר עולמות טיפוליים. המיזוג נעשה בין תיאוריות פסיכולוגיות מתקדמות ורפואה סינית, כאשר ההשפעה היא על הגוף והנפש. בטיפול אנו מנסים להבין את שורש הבעיה בתת מודע ומה גרם לסימפטום הנמצא במודעות, מפרקים את הפירוש הלא נכון, ובצורה בטוחה הופכים הפירוש לבריא וטוב יותר.

טיפול רגשי בבית

האם אפשר לעשות טיפול רגשי בבית?

טיפול רגשי הינו תהליך רב משמעות המתרחש בנפשו ובגופו של המטופל, הוא מתחולל גם בנפשו של המטפל ובמהות הקשר ביניהם. לשם הצלחת הטיפול, אין צורך במכשור חיצוני, ולא לחדר מסוים, ניתן לבצע את הטיפול בכל חלל שיידרש בו המטופל מרגיש נוח ובטוח. אחד התנאים החשובים ביותר לקיום הטיפול, הוא מידת התאמתו לצרכיו של המטופל. הצרכים הללו הם בדרך כלל נפשיים וגופניים כאחד וניתן להתמודד איתם בכל חלל המאפשר את הטיפול. במקרים בהם ניתן לאדם טיפול רגשי בבית, יש פעמים רבות התכווננות מדויקת לצרכיו המוגדרים, זאת מתוך היכרות עם מציאות חייו והסביבה בה הוא חי. לעתים, דווקא כך נוצרים התנאים המיוחדים להצלחת התהליך, שלא היו מתאפשרים באופן אחר.

איך כדאי לבחור מטפל רגשי?

אחד התנאים החשובים ביותר להצלחת הטיפול הוא הקשר הטוב והכימיה שנוצרת בין המטפל למטופל, כמו גם מערכת האמון שיש בין השניים המאפשרת פתיחות והתקדמות תהליך הטיפול.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על טיפול רגשי בבית, אתם מוזמנים להתקשר אליי לטלפון נייד: 054-2444457 או צרו קשר כאן.

Share:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Table of Contents

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן